Jak zrobić torebki, wianki i pelerynki komunijne na szydełku

Nawet najprostsza sukienka komunijna może wyglądać wyjątkowo i bardzo oryginalnie, jeśli dziewczynka będzie miała do niej dodatki zrobione na szydełku. Jeśli tylko mama albo babcia potrafi szydełkować, to wartom wykorzystać taki pomysł – będzie ładnie i taniej.

Na szydełku można zrobi różne rzeczy, które urozmaicą komunijny strój: pelerynkę, bolerko, torebkę, rękawiczki, a nawet wianek. Odpowiednie schematy można znaleźć w czasopismach dotyczących robienia na drutach i szydełku, ale najwięcej jest ich w Internecie. Zawsze można też poprosić na jednym z forów tematycznych o przesłanie poszukiwanego wzoru. Potem trzeba kupić na przykład włóczkę akrylową w białym kolorze i można brać się do pracy. Najwięcej czasu i wysiłku zajmuje oczywiście wydzierganie bolerka czy pelerynki. Bolerko robi się zwykle z kilku części, które potem zszywa się ze sobą. Naturalnie można używać różnych ściegów i wzorów. Prosta sukienka komunijna z bolerkiem wygląda wyjątkowo ładnie i elegancko.

Torebeczka na różaniec i książeczkę również może być zrobiona na szydełku. Można ją wykonać w taki sposób, że najpierw dzierga się na szydełku kwadraty, a następnie zszywa się je ze sobą. Trzeba też oczywiście dorobić ozdobny sznureczek do trzymania torebki. Ciekawie może wyglądać torebeczka, w którą wkomponuje się kilka kwadratów w innym kolorze niż biały, zwłaszcza jeżeli na stroju komunijnym są też akcenty w takim właśnie kolorze. Bardzo oryginalna propozycja to rękawiczki zrobione na szydełku, ale jeszcze ciekawszy pomysł to wianek. Wymaga on niemało pracy, bo najpierw robi się niewielkie białe kwiatuszki i ewentualnie zielone listki, a potem przyszywa się je wszystkie do tasiemki lub mocuje na opasce. Natomiast taki wianek wygląda znacznie lepiej i ciekawiej niż te kupowane w sklepach. Jeśli ktoś planuje zrobić dla dziecka na szydełku cały komplet dodatków komunijnych, to powinien zabrać się za to wtedy, kiedy jeszcze nie trzeba organizować innych rzeczy związanych z Komunią. Trzeba poświęcić temu odpowiednio dużo czasu i uwagi, ale dla wielu osób jest to też jednocześnie odprężające zajęcie.