Fantazyjne sukienki z koronki, satyny, muślinu, z tiulem

W niektórych parafiach wprowadza się jednakowe alby komunijne dla wszystkich dzieci, natomiast w innych panuje pełna dowolność jeśli chodzi o stroje. W związku z tym wiele dziewczynek chętnie wybiera fantazyjne sukienki, w których czują się wyjątkowo.

Chociaż część osób jest przeciwna strojeniu dzieci na Komunię, to wielu rodziców uważa, że skoro ma to być dla nich specjalny dzień powinny cieszyć się także ze swojego stroju czy fryzury. Jedna z chętnie wybieranych propozycji, to sukienka z koronką. Często rękawy są w całości z koronki, podobnie jak wykończenie dekoltu. Poza tym koronka stanowi też zewnętrzną warstwę całego stroju. Może być wyszywana motywami roślinnymi. Koronkę można łączyć na przykład z satyną, chociaż sukienki wykonane tylko z satyny również prezentują się bardzo okazale. Podobnie zresztą jak sukienki z muślinu. Nie brakuje też strojnych i błyszczących propozycji z tiulem. Dół ubrania jest wtedy wyjątkowo rozłożysty. fantazyjne sukienki są przeważnie całkiem długie, często mają halki, a niektóre nawet gorsety.

Oczywiście oprócz ciekawych materiałów ważny jest też krój sukienki komunijnej. Jeśli ma przykuwać uwagę, to powinna być rozłożysta, z bufiastymi rękawami. Jeśli dziewczynka ma taki fantazyjny strój, to rzadko chce przebierać się po Komunii w inną sukienkę. W ogóle najchętniej chodziłaby w niej cały czas. Falbanki, kokardki, tiule, a do tego włosy zakręcone w loki to jest to, co większości dziewczynek bardzo się podoba. Kojarzy im się z księżniczkami i wróżkami, w które jeszcze niedawno się bawiły. Pozostaje pytanie czy kupowanie aż tak ozdobnej sukienki nie jest jednak pewną przesadą i to nie tylko jeśli chodzi o sprawę ceny. Jednak to już jest kwestia, którą każda rodzina musi rozważyć indywidualnie. Na pewno poszukując idealnej sukienki nie można zapomnieć o co tak naprawdę chodzi w I Komunii Świętej. Rodzice powinni pomóc dziecku przygotować się do niej nie tylko zapewniając wspaniałe ubranie, ale również duchowo. Natomiast bez wątpienia łatwiej będzie dziecku cieszyć się tym dniem i przeżywać go z radością jeśli będzie się dobrze czuło w swoim stroju komunijnym, a nie czuło pokrzywdzone że musiało go założyć.