Eleganckie sukienki dla mamy lub chrzestnej

Strój komunijny dla córeczki lub synka wybrany. Czas pomyśleć o kreacji dla siebie. Każda mama chce się prezentować jak najlepiej na I Komunii swojego dziecka. Dotyczy to zresztą także chrzestnej.

Wybierając ubranie na Komunię dziecka, chrześnicy czy chrześniaka trzeba przede wszystkim brać pod uwagę jakiego rodzaju jest to okazja. Strój powinien być ładny, modny i elegancki, ale jednocześnie nie może być ekstrawagancki. W końcu główna uroczystość odbywa się w kościele, dlatego niewskazane jest zakładanie mini czy czegoś z dużym dekoltem i rozcięciami. Nie należy też przesadzać z dodatkami. Umiejętność zachowania umiaru pod tym względem świadczy o klasie. Ponieważ Komunie odbywają się w maju jest już wtedy raczej dość ciepło, więc mama czy chrzestna spokojnie może założyć sukienkę. Do kościoła warto zabrać ze sobą żakiet czy szal, bo tam może być nieco chłodniej.

Jaki krój może mieć sukienka, którą mama chce założyć na Komunię swojego dziecka? Nie ma tutaj oczywiście jednoznacznych zaleceń. Najważniejsze, żeby kobieta dobrze i swobodnie się w niej czuła. Może być odcinana pod biustem lub mieć wcięcie w pasie. Elegancko wyglądają zarówno sukienki dopasowane, jak i rozszerzane. Długość rękawów również zależy od gustu kobiety. Jeśli nie będzie nic interesującego w sklepach można zamówić uszycie sukienki na Komunię dla córeczki i dla siebie. Wówczas będzie idealnie dopasowana i będzie miała taki fason, jaki najbardziej odpowiada kobiecie. Na pewno warto postawić na jasne, wiosenne kolory. Klasyczna czerń to raczej niezbyt dobry pomysł. Kojarzy się ona raczej ze strojem wieczorowym albo z żałobą. Komunia, podobnie jak ślub to radosne wydarzenie i stroje gości powinny to podkreślać. Natomiast sukienka mamy czy chrzestnej nie może też być zbyt jaskrawa i mocno rzucać się w oczy. W końcu trzeba zachować tutaj należną powagę. Potem trzeba jeszcze dobrać buty, torebkę i delikatną biżuterie, a także zadbać o ładną fryzurę i makijaż. Nie da się ukryć, że Komunia dziecka wymaga sporo przygotowań.